W dniach 28-30.09.2020 miała miejsce III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Edukacja wobec wyzwań i zadań współczesności i przyszłości", której organizatorem był Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Katedrę Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na tym wydarzeniu reprezentował jej Kierownik - prof. dr hab. Ryszard Gerlach, który wygłosił wykład pt. "Edukacja zawodowa w kontekście dyskursu o współczesności i przyszłości", jak również przewodniczył sekcji naukowej, w ramach której dyskutowano nad zagadnieniami twórczości i sztuki w przestrzeni edukacji.