Projekt INDUSAC realizowany w Programie Ramowym Unii Europejskiej "Horizon Europe"

Dnia 22.05.2024 roku w Sali Rady Naukowej Wydziału Pedagogiki odbyło się spotkanie-szkolenie dotyczące projektu INDUSAC. Poprowadziła je Pani Agnieszka Matuszak z Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Dolina Narzędziowa. Projekt INDUSAC jest pionierem w rewolucjonizowaniu procesów przemysłowych poprzez integrację najnowocześniejszych technologii i zrównoważonych praktyk. Koncentrując się na wspieraniu współpracy między środowiskiem akademickim a przemysłem, INDUSAC ma na celu wypełnienie luki między wiedzą teoretyczną a praktycznym zastosowaniem. Celem projektu jest wspieranie krótkotrwałych (4-8 tygodni) współprac badawczych między światem akademickim a przemysłem, skupiających się na rozwiązaniu wyzwań przedsiębiorstw.

Przewidywane rezultaty projektu to m.in.

1. 300 udanych współprac pomiędzy przemysłem a światem akademickim.
  2. 60% członków zespołów współtworzących z krajów o zwiększonym potencjale badawczym.
  3. Rozdzielenie 900 000 EUR brutto na FSTP dla studentów będących członkami zespołów współtworzących.
  4. Wspierane projekty współtworzenia z co najmniej 50% reprezentacją kobiet ogółem.

Organizatorem spotkania w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego była dr Katarzyna Ludwikowska z Katedry Pedagogiki Pracy i Andragogiki.