Dr hab. Renata Tomaszewska, prof. uczelni i dr Łukasz Brzeziński prelegentami podczas konferencji Sztuczna inteligencja w służbie nauki i edukacji

Dr hab. Renata Tomaszewska, prof. uczelni i dr Łukasz Brzeziński zostali zaproszeni jako prelegenci do udziału w konferencji "Sztuczna inteligencja w służbie nauki i edukacji", w dniach 26-27 września 2024 r. w Tleniu, realizowanej w ramach projektu "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych".

Organizatorami tego wydarzenia są: Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Celem konferencji jest jest popularyzacja wiedzy o SI, rozważanie dylematów etycznych dotyczących jej zastosowania, wskazanie kierunków ewolucji kompetencji cyfrowych oraz identyfikacja przyszłych ścieżek rozwoju edukacyjno-zawodowego w oparciu o nowoczesne technologie.

Podczas spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci z branży technologicznej oraz przedstawiciele świata nauki i edukacji.

Udział Pani Profesor i Pana Doktora w konferencji ma przyczynić się nie tylko do pogłębionej dyskusji merytorycznej, lecz sprzyjać także budowaniu trwałego partnerstwa w obszarze nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla edukacji.