Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki

Aktualności

O projekcie Katedry w Newsweeku

W ogólnopolskiej gazecie "Newsweek", w numerze 42/2016 z 10 października 2016 r. opublikowano artykuł "Skłóceni z życiem", w którym zamieszczono informacje nt. projektu realizowanego przez Fundację Stabilo, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację Aktywizacja z Warszawy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Chełmnie.

Wywiad: Rośnie nam pokolenie „ani, ani”

2 października 2016 r. w Ekspresie Bydgoskim oraz Magazynie Toruńskim opublikowano rozmowę z dr R. Tomaszewską-Lipiec poświęconą badaniom młodzieży w wieku 15-29 lat, która się nie uczy, nie pracuje i nie szkoli się: "Rośnie nam pokolenie „ani, ani”. Ani do pracy, ani do książek". Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadów!

II konferencja gerontologiczna z cyklu: Refleksje nad starością – „Starość w nurcie życia”

W dniach 23-24 września 2016 roku dr Iwona Mandrzejewska-Smól uczestniczyła w II Konferencji Gerontologicznej w Łodzi z cyklu: Refleksje nad starością – „Starość w nurcie życia”, która została zorganizowana przez Zakład Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz Stowarzyszenie Gerontologów Społecznych.

Wywiad z dr Renatą Tomaszewską-Lipiec

1 września 2016 r. w Magazynie Bydgoskim Gazety Wyborczej ukazał się wywiad z dr Renatą Tomaszewską-Lipiec z UKW oraz mgr Łukaszem Broniszewskim z toruńskiej Fundacji Stabilo pt. "Dwudziestoparoletni bezrobotni. Tylko nie mówcie o nich gamonie". Zapraszamy do lektury!

Efektywnie dla młodzieży- nowe standardy na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim

W dniach 29-30 sierpnia 2016 r. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  miało miejsce Seminarium "Efektywnie dla młodzieży- nowe standardy na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim", którego współorganizatorem była Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki. Seminarium skupiło grono przedstawicieli instytucji i organizacji z całego regionu, którzy dysponują wiedzą, doświadczeniem w zakresie aktywizacji osób młodych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy m.in. należących do tzw. kategorii NEET (not in employment, education or training).

Ogólnopolskie Seminarium Badawcze "Zuberec 2016"

W dniach od 23 do 27 sierpnia 2016 roku dr Iwona Mandrzejewska-Smól aktywnie uczestniczyła w Ogólnopolskim Seminarium Badawczym w Zubercu poświęconym zagadnieniom dotyczącym szkół naukowych, jako alternatywy wobec opieki indywidualnej, jak również ich strategii stymulacji rozwoju naukowego jednostki. Zostało ono zorganizowane przez Instytut Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Zaproszenie do Partnerstwa na rzecz wypracowania rekomendacji w projekcie "Efektywnie dla młodzieży - nowe standardy na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane Podmioty do nawiązania partnerskiej współpracy na rzecz wypracowania rekomendacji w projekcie "Efektywnie dla młodzieży - nowe standardy na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim".

Pracownicy Katedry na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Uniwersalizm pracy ludzkiej. Perspektywy rozwoju kariery zawodowej”

Pracownicy Katedry Pedagogiki Pracy i Andragogiki wzięli udział w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Uniwersalizm pracy ludzkiej. Perspektywy rozwoju kariery zawodowej”, która miała miejsce w Krakowie, w dniach 2-3 czerwca 2016 r. 

Wywiad: Coś dobrego dla świata

W dniu 23 czerwca 2016 r. w Magazynie Bydgoskim Gazety Wyborczej ukazał się wywiad z dr R. Tomaszewską-Lipiec pt. "Zrób coś dobrego dla świata: odpocznij! Inaczej grozi ci FOMO". Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią!

Wywiad: Jak zachować życiową równowagę w pracy? Wszyscy jesteśmy linoskoczkami

- Coraz częściej ludzie pracują więcej i dłużej, rozciągając aktywność zawodową na każdą porę dnia. A czasem i nocy. Zaburzenie równowagi między życiem osobistym i zawodowym generują zwłaszcza  elastyczne formy zatrudnienia i organizacji pracy, nowe technologie oraz rozwój kultury konsumpcyjnej – mówi dr Renata Tomaszewska-Lipiec (Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki) w wywiadzie opublikowanym w piątek, 24 czerwca w Magazynie Bydgoskim „Gazety Wyborczej”.